برنامه‌نویسی را از راه «تکرار و تذکار» شروع کنید

ما به عنوان یک مهندس نرم افزار نیاز به یادگیری چیزهای جدید داریم. رشته ما بطور بطور چشمگیری در حال تکامل است بنابراین همیشه تمایل داریم از آخرین تکنولوژی‌ها و استانداردها پیروی کنیم. "‌شاید اینطور میشه گفت که این صنعت مانند سایر صنعت‌های دیگر مبتنی بر مُد است". بسیاری از ما دوست داریم خود را درگیر چیزهایی که در حال حاظر بروز هستند بکنیم. میشود به این اشاره کرد؛ وقتی میبینیم یک زبان برنامه‌نویسی به ما‌ کمک می کند تا سرویس قابل اطمینانتر و سریعتر درست کنیم، آن را به لیست کارهایی که باید انجام دهیم وارد میکنیم تا در اولین فرصت شروع به کاوش و یادگیری آن زبان برنامه نویسی یا فریم‌ورک کنیم.


اصولا یادگیری چیز جدید بسیار هیجان‌انگیز و پُر چالش است. با این حال دانستن این که چه چیزی یاد بگیریم سخت است و سَرک کشیدن در بسیاری از گزینه‌ها بی فایده است. اگر من بخواهم در مهارت‌های لینوکس خود تجدید نظر کنم، ممکن است فقط کُل روز را فقط در تلاش برای یافتن منبع مناسب باشم. این مساله در صورتی پیچیده‌تر میشود که خودآگاه نباشیم و ندانیم چطور بهترین را یاد بگیریم. نحوه یادگیری بسیار مهم است و تنها مختص برنامه‌نویسان نیست. بنظرم قبل از اینکه تصمیم بگیرید مهارت جدیدی یاد بگیرید، ابتدا باید یاد بگیرید که چگونه به طور موثر یاد بگیرید. 


روشهای خود آموز بسیاری وجود دارد که میتوانید امتحان کنید. برای برنامه نویسی کتاب‌ و دوره‌های آنلاین و انواع منابع وجود دارد. بنظر من بهترین نوع یادگیری صحبت با برنامه‌نویسان دیگر و یادگیری با انجام است. سه چیز در طول یادگیری بسیار مهم است؛ تکرار و تکرار و تکرار است. با انجام تکرار شما به مرور زمان در آن چیز جدید که در حال یادگیری هستید خبره میشوید. یادگیری با تکرار قدرت جادویی برای ایجاد الگوهای ذهنی مناسب را برای ما فعال می کند. 


متأسفانه منابع آموزشی فعلی تنها برای حافظه کوتاه مدت بهینه‌تر شده‌اند. البته که می‌توانید با عمل تکرار حافظه طولانی مدت خود را تقویت کنید.