VagrantPress – محیط توسعه برای قالب و افزونه وردپرس

VagrantPress – محیط توسعه برای قالب و افزونه وردپرس

چندین روش مختلف برای راه اندازی یک محیط توسعه بر پایه Vagrant برای وردپرس وجود دارد. این احتمال وجود دارد که در جستجو های خود Varying Vagrant Vagrants را دیده باشید. VVV احتمالا یکی از محبوب ترین پیکربندی Vagrant برای وردپرس است، اما شاید بیش از اندازه نیاز شما باشد. اگر به پیشرفت هسته ی وردپرس کمک نمی کنید، پس نیازی به دایرکتوری های src/ و build/ ندارد.

VagrantPress یک جایگزین برای VVV است، ساخته شده توسط Chad Thompson. این مجموعه یک محیط توسعه وردپرس همراه با Vagrant/Puppet است که برای توسعه تم ها و پلاگین ها مورد استفاده قرار می گیرد. Thompson پروژه VagrantPress را به مظور کار بر روی تم های child برای بلاگ وردپرس آغاز کرد.


 VagrantPress شامل چه چیزهایی است؟

 

بسته LAMP که با VagrantPress دریافت می شود:

 

  • یک ماشین مجازی در حال اجرا نسخه LTS 14.04 از Ubuntu
  •  وب سرور Apache2
  • PHP5
  • دیتابیس MySQL

 

آغاز به کار با VagrantPress

 

VagrantPress گزینه ی خوبی برای شماست اگر در حال حاظر از Puppet به عنوان بخشی از گردش کار توسعه خود استفاده می کنید و همچنین اگر از Apache به جای NGINX استفاده می کنید. تمام اینها ساده می شود اگر کار شما عمدتا به توسعه قالب و افزونه محدود شده باشد.

بیایید یک محیط توسعه مدرن را با VagrantPress راه اندازی کنیم. (توجه کنید که مراحل ۱ و ۲ را در صورت داشتن نسخه هایی از VirtualBox و Vagrant بر روی سیستم می توان نادیده گرفت).

 

مرحله اول: دانلود و نصب نرم افزاز VirtualBox.

مرحله دوم: دانلود و نصب نرم افزار Vagrant.

مرحله سوم: Clone کردن یک کپی از پروژه VagrantPress در دایکتوری vagrantpress.

 

 

 مرحله چهارم: سویچ کردن به دایرکتوری vagrantpress

 

 

vagrantpress-git

 

مرحله پنجم: شروع پردازش اجرای vagrant. دستور زیر در واقع باعث می شود سیستم عامل و برنامه مورد نیاز مثل Apache، Ubuntu و غیره را نصب کند. همانطور که این دستور را اجرا می کنید، خواهید دید که چندین دقیقه یا ساعت طول می کشد که برنامه های مورد نیاز نصب شود. اگر از سرعت کم اینترنت رنج نمی برید می توانید تنها دستور vagrant up را اجرا کنید و پس از چند دقیقه همه چیز آماده است، ولی اگر می خواهید به جای اجرا این دستور و دانلود خودکار، این مرحله را به سرانجام برسانید، پیشنهاد می کنم که بیایید یک هک بسیار کوچک انجام دهیم.

ابتدا دستور vagrant up را در ترمینال خود اجرا کرده، همانطور که می بینید لینک دانلودی که از سرور دانلود می شود را مشخص می شود، این لینک را می توانید به صورت دستی با استفاده از دانلود منیجر یا هر برنامه مدیریت دانلود دیگر به صورت جداگانه دریافت کنید، وقتی که لینک را کپی کردید، دیگر لازم نیست اجازه دهید پروسه زیر ادامه یابد، پس آن را با دکمه های Ctrl+C متوقف می کنیم.

 

vagrant-up-link

 

وقتی که بسته با پسوند box. را دانلود کردید، حال آن را به دایرکتوری vagrantpress در ریشه آن انتقال دهید. تا بتوانید به صورت دستی با دستوری که قرار است وارد کنیم از حالت فشرده خارج کنیم.

 

structure-file

 

حال باید آدرس بسته ای که در دایرکتوری خود قرار داده ایم را در فایل Vagrantfile مشخص کنیم، ابتدا آن را با ویرایشگر خود باز کرده و در خطی که آدرسی شبیه به زیر وارد شده است را:

 

 

با دستور زیر جایگزین کنید:

 

که در آخر فایل باید بصورت زیر باشد، البته شاید فایل شما دقیقا مثل فایل من نباشد، ولی روال کلی به این صورت است.

توجه کنید که اگر در طول اجرای برنامه با خطای Port مواجه شدید، یعنی اگر خطایی مبنی مورد استفاده قرار گرفتن برنامه دیگر از این Port مواجه شدید، می توانید port دیگر را در همین فایل Vagrantfile مشخص کنید.

حال دستور vagrant up را می توانید اجرا کنید، این کار باعث می شود بسته دانلود شده extract شود، چند دقیقه منتظر شوید تا برنامه های مورد نیاز نصب و پیکربندی شوند، بعد از کامل شدن پروسه نصب، می توانید بسته دانلود شده را دایرکتوری vagrantpress پاک کنید و در جای دیگر کپی کنید:

 

vagrant-up-extract

 

مرحله ششم: مشاهده محیط توسعه وردپرس جدید خود.

 

 

یوزر و پسورد در هنگام ورود به بخش مدیریت وردپرس:

 

یوزر: admin

پسورد: vagrant

 

دسترسی به phpMyAdmin:

 

 

یوزر: wordpress

پسورد: wordpress

 

تبریک می گویم، شما حالا یک محیط توسعه پیشرفته در اختیار دارد.

 

Clone یک قالب یا پلاگین در محیط توسعه وب سایت

 

با نصب تمیز وردپرس حال شما می توانید شروع به کار با تم ها و پلاگین های خود کنید. تنها کافی است به آنها را در محیط توسعه وب سایت خود قرار دهید. در زیر یک مثال سریع برای دریافت قالب از GitHub مشاهده می کنید.

ابتدا به دایرکتوری vagrantpress رفته، در اینجا پوشه وردپرس را می بینید، به دایرکتوری themes سویچ کنید:

 

 

 

با دستور زیر یک قالب را از مخزن github به داخل محیط توسعه خود clone کنید: