5 نکته عالی برای افزایش اعتماد به نفس در کد نویسی

5 نکته عالی برای افزایش اعتماد به نفس در کد نویسی

شروع کردن در عرصه ی حرفه ای توسعه شاید کمی دلهره آور باشد. من خود آموخته هستم و مدرک لیسانس دارم. قرار گرفتن در اولین موقعیت تمام وقت بسیار ترسناک بود. مصاحبه چه طور خواهد بود؟ آیا من آماده هستم؟ حقیقت این است که آماده بودم، اما ای کاش چیزهایی که الان می دانم را هنگام مصاحبه هم می دانستم، به خاطر این که اعتماد به نفسم بالا می بود! در اینجا ‘پنج’ نکته وجود دارد که اعتماد به نفستان را هنگام کد نویسی افزایش می دهد، چه اولین موقعیت کاری باشد، چه پنجاهمین، فرقی نمی کند.

 

1. تمرین، تمرین، تمرین

در مرحله اول شما نیاز به ساخت اعتماد به نفس در توانایی خود دارید. شما فقط می توانید دورتر بروید و آموزشهای آنلاین را دنبال کنید. شما نیاز به ساخت چیزی دارید که مال خودتان باشد. در بسیاری از تنظیمات حرفه ای شما نمی خواهید که چرخ را دوباره اختراع کنید، اما می تواند برای یادگیری مناسب باشد. وبلاگ خود را با PHP درست کنید، برای جاواسکریپت پلاگین درست کنید، درک کنید این چیزها چگونه کار می کنند، بنابراین شما اعتماد به نفس خواهید داشت که از پلاگین ها در کار خود استفاده کنید. اغلب اوقات سریع حرکت کردن باعث عدم موفقیت می شود.

احساس موظف بودن برای کامل کردن پروژه تمرینی خود نکنید اگر احساس کرده اید چیزی را که می خواستید یاد گرفته اید، بعضی چیزها می تواند خسته کننده باشد، اگر هدف از یادگیری یک چیز خاص که در خال حاضر انجام شده است.

 

2. ایجاد یک پروژه و انتشار آن

حال شما با تجربه هستید، زمان آن رسیده است که از دانش خود استفاده کنید و یک پروژه واقعی درست کنید و آن را با جهان به اشتراک بگذارید.

آیا یک وب سایت می باشد؟ آیا برنامه ای برای موبایل می باشد؟ آیا Ruby Gem می باشد؟ اجازه دهید دیگران از کدتان در دنیای واقعی استفاده کنند تا اعتماد بنفستان افزایش یابد.

 

3. مشارکت در Github

مشارکت در دیگر پروژه های Github راه مناسب باری افزایش تجربه و اعتماد به نفس باشد. شما می توانید از دیگر کدها یاد بگیرید و انتقادات و پیشنهادات داشته باشید.

شاید مشارکت شما در کد تاثیری نداشته باشد. شما می توانید مستند سازی را به روز رسانی کنید. این به شما نشان می دهد که استفاده از کد را درک کرده اید!

 

4. در ملاقات ها بحث و گفتگو داشته باشد

من همیشه در ملاقات ها بحث و گفتگو می کنم، و می دانید چه می شود؟ هر دفعه اندکی می ترسم و از خودم می پرسم، شاید اطلاعاتم نا کافی باشد. امــــا تقریبا همیشه برعکس است و  من آن را انجام می دهم و از آنجا خارج می شوم. پس از بحث، حتی در چیزی شبیه به این از خود می پرسم در آنجا چه چیزی یاد گرفتم؟ من دریافته ام بیشتر آنها کم تجربه هستند. چرا آنها در وهله اول به شما گوش دادند؟ چون شما کاری را کردید که آنها نمی توانستند. شما فقط یک متخصص فوری با منبع با ارزش برای آنها شدید.

 

5. با همه صحبت کنید

در نهایت، وقتی شما با دیگران درباره تجربیات کد نویسییشان حرف می زنید، فوری متوجه می شوید که آنها هم همان احساس شک و تردید را دارند. فقط این را بدانید که شما تنها نیستید، می تواند به شما این اعتماد به نفس را بدهد که در توسعه کاری خود پیشرفت کنید.