10 دلیل برای استفاده از Twitter Bootstrap

10 دلیل برای استفاده از Twitter Bootstrap

فریم ورک بوت استرپ یکی از آخرین نو آوری ها در میدان طراحی وب و توسعه است، به طور کلی ساخت وب سایت ها و برنامه های وب را سریعتر و راحتر و بهتر ساخته است. اگر هنوز از Twitter Bootstrap استفاده نمی کنید، پس زمان آن فرا رسیده است که هر چه زودتر نگاهی به این فریم ورک محبوب بیندازید. Bootstrap مثل یک فروشگاه پز از آب نبات برای توسعه دهندگان وب است که شامل بسیار از ابزارهای مفید است.

بنابرایـــن، چـــرا از بوت استراپ استفاده کنیم؟

 

1. صرفه جویی در وقت

 

اولین چیزی که با بوت استراپ انجام می دهید در هزینه و زمان صرفه جویی می کنید. کتابخانه بوت استراپ قطعات آماده از کدها را فراهم می کند که می تواند زندگی جدیدی به وب سایت شما پمپ کند. یک توسعه دهنده با تجربه نیازی به صرف زمان و تلاش زیاد برای نوشتن کدهای خود ندارد، اما به سادگی می تواند قطعه مناسب را برای ساختار برنامه خود انتخاب و استفاده کند. علاوه بر این، بسیاری از جنبه های طراحی و ظاهر هم مورد توجه قرار گرفته است، از آنجایی که CSS را با LESS ایجاد می کنند.

 

2. سفارشی سازی

 

یکی از جنبه های خوب بوت استراپ این است که می توانید فریم ورک را به دلخواه خود سفارشی سازی کنید. شما می توانید بنشینید و کل فریم ورک را زیر و رو کنید و چیزهایی که فقط به آنها احتیاج دارید را انتخاب و دیگر چیزها را که نیاز ندارید را مشخص کنید. کل نکته بوت استراپ این است که به شما اجازه می دهد عامل پروژه خود را بر این اساس مشخص کنید. این چیزی است که بیشتر توسعه دهنده گان این امکان را بی فایده می دانند، در حالی که دیگران آن را قابل احترام می دانند.

 

3. فاکتور در طراحی

 

ایجاد طرح بندی صفحه نیاز به یک شبکه یا Grid دارد. استفاده از پلت فرم شبکه اجباری نیست، اما کار شما بسیار راحتتر می کند. در حالت پیش فرض پلت فرم، 12 ستون ارائه می شود که 940px می باشد. سطرها و span ها می توانند در شرایط مورد نیاز تغییر داده شوند. از نظر ظاهر هم توسعه دهنده نباید نگران ظاهر باشد، فقط می تواند محتوا را داخل HTML قرار دهد تا ببینید که به چه راحتی این فریم ورک به صورت خودکار ظاهر محتوا را شکیل می کند.

 

4. استحکام

 

یکی از دلایل اصلی که این مجموعه ابزارهای توسعه داده شده اند این است که، توییتر تناقضات بزرگ بین توسعه دهندگان وب با پروژه های خود را شناسایی کرده است. این شامل هر دو front-end و end-user می باشد. از آنجایی که با یک مجموعه مرکزی توسعه کار می کند، نتایج بوت استرپ در سراسر سیستم عامل ها یکنواخت می باشد. شما همه ی چیزها را به صورت یکنواخت در Internet Explorer و Google Chrome و Mozilla Firefox مشاهده خواهید کرد.

 

5. به روز رسانی

 

نگاهی به jQuery UI به عنوان مثال در اینجا: بوت استراپ هر یک سال دو بار برای کاربرانش فریم ورک را به روز رسانی می کند، از سوی دیگر، همیشه در حال تکامل به روز رسانی های خودش است و بسیار منظم و ثابت است. به محض این که توسعه دهندگان وب مشکلی را مشاهده کنند، تیم بوت استراپ آن را تعمیر می کند.

 

6. ادغام

 

اگر در حال حاضر بر روی یک وب سایت کار می کنید که هنوز بر روی اینترنت قرار دارد، اما هنوز در تلاش به تبدیل یک وب سایت آهنین هستید، بوت استراپ می تواند به کمک شما بشتابد. به عنوان مثال، اگر ظاهر جدول ها را تغییر می دهید، تمام چیزی که لازم دارید این است که css های لازم را کپی کرده و در فایل CSS خود قرار دهید. بوت استراپ style های خود را دارد و تنها کافی است که style ها را به پروژه خود لینک کنید. ادغام ساده، سریع و راحت برای انجام دادن کار است، هنگامی که کار خود را به اتمام رساندید می توانید طراحی و محتوا را تغییر دهید.

 

7. واکنش گرا

 

بوت استراپ واکنش گرا یا responsive است. اگر از لپ تاپ خود به یک آی پد منتقل شوید از دیدن پروژه خود در دیگر دستگاه ها پشیمان نمی شوید. بوت استراپ خود را در پلتفرم های متفاوت با سرعت فوق العاده و بهره وری بالا وقف می دهد.

 

8. آینده سازگاری

 

بوت استراپ مجهز به بسیاری از عناصری است که در طراحی آینده خود، آنها را در نظر گرفته است. به عنوان مثال هر دو HTML5 و CSS3 چیزهایی هستند که در حال بزرگ شدن در آینده هستند.

 

9. مستندات

 

مستندات بوت استراپ بسیار چشمگیر هستند. بیشتر پلت فرم های جدیدتر مستندات مناسبی ندارند، اما بوت استراپ به شما روش شروع را یاد می دهد تا لازم نباشد با همه چیز کار کنید تا روش کار آنها را یاد بگیرید و می توان درباره آن چیزی که لازم داریم به مستندات آن مراجعه کنیم.

 

10. برای کارفرمایان

 

لازم نیست که زمان زیادی را صرف یادگیری بوت استراپ کنید، تمام بخش ها به صورت ماژولار با ساختار عالی در کنار هم ساخته شده اند. از منظر یک کارفرما، اگر شما به یک توسعه دهنده فریم ورک Bootstrap را بدهید، آنگاه او نیاز به صرف زمان زیاد برای یادگیری HTML و CSS نخواهد داشت. بوت استراپ اجازه می دهد پروژه ها فوری با کیفیت بالا ساخته شوند.

 

 

 نتیجه

 

بعد از خواندن این مقاله، اگر فکر می کنید که بوت استراپ می تواند به شما کمک کند تا بازی خود به عنوان یک توسعه دهنده وب اجرا کنید، پس آدرس /twiiter.github.com/bootstrap چک کنید، شما می توانید نسخه کامپایل شده را دانلود کنید یا کد منبع بوت استراپ که شامل فایل های اصلی CSS و JavaScript و مستندات است را دانلود کنید. توجه داشته باشید که شما نیاز به دانش ابتدایی و مفهوم کلی از فن آوری هایی مثل HTML و CSS را داشته باشید.

برای خواندن بیشتر درباره بوت استراپ می توانید مقالات زیر را بخوانید: