چگونه صفحه سفارشی در وردپرس درست کنیم

چگونه صفحه سفارشی در وردپرس درست کنیم

ایجاد یک قالب وردپرس با مفهوم طراحی خود بسیار ساده می شود وقتی که درباره چیزهایی مثل Custom Page Template  اطلاع داشته باشید. وردپرس با استفاده از پست ها و صفحه ها عمل می کند، اما هر صفحه ای فرمت یکسانی ندارد. شما میتوانید طرح و محتوای منحصر به فردی را برای صفحه ای به خصوص برای ایجاد سایت های بصری جالب که هنوز هم قابل ویرایش از طریق ابزار قوی وردپرس هستند را ایجاد کنید.

Custom Page Template چیست؟

 

قالب صفحات سفارشی یک فایل در وردپرس می باشد که جایگزینی برای فایل پیش فرض در وردپرس یعنی page.php می باشد. این قالب سفارشی می تواند شامل اچ تی ام ال و تگ های وردپرس باشد که برای ساخت طرح و محتوای مورد نطر استفاده می شود. سپس این فایل می تواند به یک صفحه خاص متصل شود به منظور استفاده از از این قالب جدید به عنوان صفحه خاصی از سایت.

استفاده های معمول از custom page template در ایجاد صفحات منحصر به فرد برای صفحاتی مثل درباره ما یا نمونه کارها و غیره می باشد، نمونه کارهای چشم نواز با آرایه ای از عکس های قابل کلیک یا یک صفحه باهوش مثل درباره یا تماس با ویژگی های جاسازی شده به طور مستقیم در کد قالب. اگر شما نیاز به پیکربندی صفحه خود فراتر از فایل موجود در وردپرس page.php هستید، یک قالب صفحات سفارشی یا همان custom page template چیزی است که به آن نیاز دارید.

 

چگونه قالب صفحه سفارشی درست کنیم.

 

ساخت یک قالب صفحه سفارشی به راحتی انجام می شود، در مرحله اول یک فایل پی اچ پی باز کرده آنگاه کد زیر را به آن اضافه کنید:

 

 

 

پیکربندی نام قالب برای شناساندن می باشد، که در صفحه مدیریت admin در یک منوی کشویی ظاهر می شود. فایل را با نام مربوط به صفحه ذخیره کنید، به عنوان مثال من فایل را با نام portfolio.php ذخیره کردم.

 

 

در ادامه فایل تگ های اچ تی ام ال و وردپرس خود را برای ساخت طرح مورد نظر وارد کنید. می توان از تگ های

استفاده کرد یا می توان حلقه وردپرس را کاملا سفارشی درست کرد. توجه داشته باشید که حتی می توان در قالب صفحات سفارشی صفحه تماس، ویدیو یوتیوب یا گوگل مپ اضافه کرد.

 

 

 

 

هنگامی که شما صفحه سفارشی خود را درست کردید و در داخل دایرکتوری قالب خود قرار دادید، حال از طریق صفحه مدیریت یک صفحه درست کنید. هر محتوایی را که در ویرایشگر WYSIWYG وارد کرده اید توسط تگ

نمایش داده می شود. این صفحه به طور پیش فرض از page.php استفاده می کند، پس برای این که صفحه ما منحصر به فرد شود از قسمت صفات برگه یا Page Attributes قالب خود را عوض کنید.

 

portfolio

 

منوی قالب یا Template را انتخاب کنید و از منوی کشویی گزینه Portfolio را انتخاب کنید و در آخر دکمه انتشار را کلیک کنید و مشاهده خواهید کرد که محتوا وردپرس به صورت پویا از ساختار custom page template استفاده می کند.