نصب و راه اندازی فریم ورک Laravel – نصب لاراول

نصب و راه اندازی فریم ورک Laravel – نصب لاراول

نصب Laravel

خیلی خوب! همانطور که در قسمت پیش، چگونگی نصب Composer بر روی ویندوز و همه کارهای اساسی را یاد گرفتیم، حال زمان آن فرا رسیده که فریم ورک بزرگ Laravel را نصب کنیم.

 

.توجه: این آموزش تنها با نسخه ۴ لاراول هماهنگی دارد 

 

ابتدا باید یک ترمینال جدید باز کرده و اجازه دهید با استفاده از Composer اولین پروژه لاراول خود را ایجاد کنیم:

این دستور نسخه جدید از لاراول را با نام پوشه firstapp در داخلی دایرکتوری جاری ایجاد می کند. در حال حاضر لاراول شامل یک وب سرور ساخته شده در خود دارد.

install-laravel

بنابراین ما می توانیم پروژه خود را در هر نقطه نصب کنیم. هنگام اتمام نصب در آخر به شما کلید برنامه را می دهد. پس چطور کمی بوی شیرین موفقیت را احساس کنیم؟ ترمینال خود را با دستور cls پاک کنید و یا یک پنجره جدید باز کنید. آنگاه با استفاده از دستور cd به داخل پوشه FirstApp وارد شود، حال زمان آن است که وب سرور خود را همانطور که قبلا به آن اشاره شد را اجرا کنیم. برای آتیش کردن موتور وب سرور، نیاز دارید که دستور php artisan serve را وارد کنید، این دستور مخصوص محیط لاراول است.

php-artisan

حال شما پیغامی را با Port مشخص مشاهده خواهید کرد که می توان از آن در مرورگر استفاده کرد. وب سرور را هر موقع که خواستید غیر فعال کنید با دکمه های ترکیبی Ctrl+C این کار را انجام دهید، ولی ابتدا اجازه دهید برنامه را با دستور زیر در مرورگر خود مشاهده کنیم:

اگر خروجی زیر را در مرورگر مشاهده کنید به این معنی است که لاراول به درستی دانلود و نصب شده است. تبریک می گوییم حال شما می دانید که چطور پروژه ای با لاراول ایجاد کنید.

start-laravel