نصب و راه اندازی فریم ورک Laravel – اتصال به یک دیتابیس

نصب و راه اندازی فریم ورک Laravel – اتصال به یک دیتابیس

بسیاری از برنامه های وب به شدت به یک پایگاه داده متکی هستند و چارچوب لاراول این واقعیت را با پشتیبانی از یک سیستم توسعه پایگاه داده بسیار قوی به رسمیت می شناسد. در این قسمت، شروع به اکتشافات با ایجاد یک اتصال به دیتابیس در این سیستم می کنیم. ابتدا، برای اینکه لاراول را به یک پایگاه داده متصل کنیم باید اول یکی از آن را ایجاد کنیم. بنابراین، باید phpMyAdmin را در مرورگر خود باز کرده. برای این کار وب سرور Xampp یا هر وب سرور دیگر خود را فعال کنید و به از طریق مرورگر به آدرس http://localhost/phpmyadmin بروید. حال به تب databases رفته و یک دیتابیس جدید به نام firstapp ایجاد کنید. خوب به همین راحتی پایگاه داده خود را ایجاد کردیم، در مرحله بعد ساخت جداول و موارد غیره را لاراول به عهده می گیرد.

 

.توجه: این آموزش تنها با نسخه ۴ لاراول هماهنگی دارد 

 

همه اتصالات پایگاه داده برای پروژه لاراول شما از طریق فایلی به نام database.php که در app/config قرار داده شده است، صورت می گیرد، این فایل را با ویرایشگر خود باز کنید، همانطور که در بالای آن می بینید، یک جفت گزینه های قابل تنظیم وجود دارد. اولی به شما اجازه می دهد نحوه بازیابی داده ها در دیتابیس را پیکربندی کنید.

در خط ۱۶ توجه می کنید که لاراول از PDO استفاده کرده است، لیستی از گزینه های واکشی را می توان در لینک زیر پیدا کرد:

 

 

پس در اینجا گزینه fetch را تغییر نمی دهیم، و به طور پیشفرض باقی می گذاریم.

 

 

دومین گزینه در خط ۲۹ است که بطور پیشفرض از دیتابیس محبوب mysql برای پروژه استفاده می کند. بنابریان اجباری در استفاده از گزینه پیشفرض نیست و می توانید از دیگر گزینه استفاده کنید:

 

 

لاراول همچنین از SQLite، postgresql و sql server پشتبیانی می کند. لاراول یک آرایه تو در تو، به عنوان مثال connections فراهم می کند، که تنظیمات برای هر وب سرور متفاوت است، شما می توانید تنظیمات مخصوص به آن دیتابیس را انجام دهید، در این مثال، چون ما از MySQL استفاده می کنیم، پس باید بخش mysql را پیکربندی کنیم. قبل از اینکه شروع به تنظیمات mysql کنیم، نکته است که باید با شما در میان بگزارم. با توجه به مستندات، فرض کنید که قادر به تغییر نام mysql در خط ۵۵ با هر نام دیگری هستید، با این حال، اگر سعی کنید از نام مخصوص دیگری استفاده کنید، به درستی برنامه شما کار نخواهد کرد و PHP قادر به پردازش آن نخواهد شد. بنابراین، پیشنهاد می کنم نام پیشفرض mysql باقی بماند.

 

 

یکی از چیزهایی که می شود تغییر داد، گزینه host می باشد. در حال حاضر بیشتر وقت ها در محیط توسعه با localhost مواجع شده اید. شما می توانید نام localhost را با IP آن یعنی ۱۲۷.۰.۰.۱ تعویض کنید.

در ادامه نام دیتابیس firstapp را که در phpMyAdmin ساخته ایم را در گزینه database قرار می دهیم، در گزینه password هم می تواند کلمه عبور اختصاص داده شده به MySQL خود را وارد کنید (اگر برای دیتابیس MySQL خود کلمه عبور تعیین کرده باشید.). بسیار خوب! کار با این فایل تمام شد، آن را ذخیره کنید. حال آماده هستیم که جداول را به دیتابیس خود اضافه کنیم، برای انجام این کار در پست بعدی آن را خواهیم دید.