شروع پروژه با Symfony – نصب و راه اندازی

شروع پروژه با Symfony – نصب و راه اندازی

Symfony یک فریم ورک PHP متن باز برای یک دولوپر فول استک است. به این معنی که  کامپوننت‌های مجزای آن را می توان به راحتی به هر پروژه PHP دیگر ادغام کرد. فریم ورک سیمفونی مناسب برای ساخت برنامه های PHP در هر ابعادی است، از جمله برنامه های کنسول که به منظور اجرا فقط در خط فرمان کاربر دارد. سیمفونی فوق العاده ساده است و موقعیتی را برای شما فراهم می کند که کدهای قدرتمند با معماری عالی برای برنامه های تحت وب یا API خود بنویسید. اگر هنگام کار با سیمفونی کمی به مشکل بر خوردید، معمولا به این خاطر است که شما حال یادگیری بهترین شیوه کد نویسی هستید که این باعث می شود به یک توسعه دهنده ماهر تبدیل شوید.

 

کامپوننت‌های سیمفونی و فریم ورک

 

با این جال Symfony چیست؟ در ابتدا مجموعه ای از کامپوننت‌ها (کتابخانه‌های PHP). در واقع شامل 30 کتابخانه کوچک است. به این معناست که می توانید از سیمفونی با استفاده از کتابخانه‌های کوچک آن در پروژه غیر سیمفونی خود استفاده کنید. یکی از این کتابخانه‌ها Finder است که یک امکان جستجو عالی در پوشه‌ها و فایل‌ها را می دهد.

 

اما Symfony همچنین یک فریم ورک است که در آن همه اجزا مثل چسب کنار هم قرار داده شده اند تا بتوانید کارها را سریعتر انجام دهید.

 

نصب Symfony

 

اجازه دهید پروژه سیمفونی خود را نصب و راه اندازی کنیم. به آدرس Symfony.com رفته و بر روی دکمه Download کلیک کنید. اولین وظیفه ما این است که Symfony Installer را دریافت کنیم.

 

نصب فریم ورک Symfony

 

بسته به سیستمی که استفاده می کنید، دستورات داخل کادرها را در خط فرمان خود اجرا کنید. از آنجایی که من از لینوکس استفاده می کنم، دستور curl را در ترمینال خود کپی می کنم:

 

 

حال دستور دوم را همراه با برخی از مجوزها در خط فرمان خود اجرا کنید:

 

 

این کار به ما یک فایل اجرایی symfony جدید می دهد:

 

 

اما صبر داشته باشید، این هنوز سیمفونی نیست. این تنها یک فایل اجرایی برای سیمفونی است.  ابزاری سودمند که ایجاد پروژه‌ حدید سیمفونی را در هر آدرسی از طریق ترمینال آسان می کند. دقیقا همان چیزی که در نصب لاراول می بینیم. laravel new project-name

 

آموزش نصب Symfony 3


 

دانلود پروژه سیمفونی

 

اجازه دهید سیمفونی را از طریق دستور symfony new همراه با نام پروژه در ترمینال اجرا کنیم. فرض می کنیم اسم پروژه my-first-project است:

 

 

خوب ریلکس باشید و به صندلی خود تکیه دهید تا سیمفونی دانلود شود و از unzip شود، مطمئن شوید سیستم پیکربندی شده است. اگر همه چیز خوب پیش رود فایل ها و پوشه های لازم در داخلی دایرکتوری my-new-project قرار خواهد گرفت.

 

آموزش سیمفونی

 

به آدرس دایرکتوری جدید سوئیچ کنید و فایل ها و پوشه ها را بررسی کنید:

 

 

این نیز Symfony نمی باشد، تنها مجموعه از فایل ها و دایرکتوری هایی است که ساختار یک برنامه وب را تشکیل می دهند که از کتابخانه های مختلف استفاده می کند. این کتابخانه ها همراه با دیگر کدهای مجزا دیگر در دایرکتوری vendor ساکن هستند.

 

قبل از اینکه در پست بعدی دیگر دایرکتوری ها را توضیح دهم، اجازه دهید دستور زیر را اجرا کنیم:

 

 

همانطور که حدس زده اید این دستور دقیقا همانند دستور php artisan serve در Laravel عمل می کند. این دستور باعث می شود وب سرور PHP اجرا شود. می توانید از Nginx یا Apache استفاده کنید. اگر می خواهید سرور را متوقف کنید کلیدهای ctrl+c را بفشارید.

 

نصب و راه اندازی وب سرور symfony

 

همانطور که در خروجی فوق (عکس) مشاهده می کنید، اشاره می کند که به آدرس http://localhost:8000  در مرورگرمراجعه کنیم.

 

سیمفونی چیست

بله تبریک می گم، این اولین صفحه ای است که با فریم ورک Symfony اجرا کرده اید. بله درست حدس زده اید این صفحه بصورت پویا از داخل پروژه شما بارگزاری شده است. در زیر یکی از بهترین ویژگی های سیمفونی را مشاهده می کنید: نوار ابزار debug. این نوار حاوی اطلاعات با ارزش برای اشکال زدایی برنامه است. مطالب بیشتر در پست بعدی!