دیدار با Yeoman

دیدار با Yeoman

Yeoman مردی با کلاهی بر سر است که در آستین خود ترفندهایی دارد.

تنها با یک یا دو دستور، می توانید کدهای تمیز و استاندارد برای تمام برنامه های تحت وب یا بخش های مجزا مثل Controllers یا Models نوشت. Yeoman می تواند یک پیش نمایش از سرور را راه اندازی کند و با نگاه کردن (که به اصطلاح watch می گویند) به فایل های شما، منتظر می شود تغییری در فایل مشاهده کند تا تغییرات را در مرورگر شما بطور خودکار نمایش دهد تا شما لازم نباشد بطور دستی دکمه refresh را کلیک کنید، و یکی از کارهایی که انجام می دهد کامپایل کردن Sass است. با Yeoman همچنین می توانید واحد تست، به حداقل رساندن یا همان minimize و الحاق کردن کد یا concatenate و بهینه سازی تصاویر و غیر خود را اجرا کنید.

 

image_1.cb4f

 

  • yo یک ابزار داربستی است که یک اکوسیستم چارچوب خاص به نام generators ارائه می دهد، که می تواند برای انجام برخی از کارهای خسته کننده که قبلا ذکر شده است مورد استفاده قرار گیرد.

 

Yeoman همچنین با دیگر ابزارها برای بهبود بهره وری شما هماهنگی و کار می کند:

 

  • grunt برای ساخت و ساز، نمایش و تست پروژه شما استفاده می شود، با تشکر از تیک توسعه دهنده Yeoman و افزونه های grunt-contrib.
  • gulp یک ابزار جایگزین برای GruntJS است که بیش از پیکربندی کد عمل می کند و به نفع کد می باشد.
  • bower برای مدیریت وابستگی ها یا نیازمندی های برنامه مورد استفاده قرار می گیرد، به طوری که شما دیگر لازم نیست به صورت دستی کتابخانه های مختلف را دانلود کنید.

 

شما می توانید ژنراتورهای Yeoman را با استفاده از دستور npm که بیش از ۵۰۰ ژنراتور در حال حاضر در دسترس است را دریافت کنید، بسیاری از این ژنراتورها توسط جامعه open-source نوشته شده است. محبوبترین ژنراتورها generator-angular، generator-backbone و generator-ember است.

 

چرا از Yeoman استفاده کنیم؟

 

با وجود بسیاری از ابزارهای عالی توسعه دهندگان front-end گاهی اوقات درک اینکه تمام اینها با یکدیگر چگونه کار می کنند دشوار می شود. تصمیم گیری در گردش کاری که شما را خوشحال می کند یک اغلب یک تلاش بسیار شخصی است، اما شروع کار همیشه هم کار آسانی نیست. هدف Yeoman این است که این مشکلات را در ساخت برنامه های وب مدرن حل کند.