ببینید و بیاندوزید

ببینید و بیاندوزید

 

اگر یک طراح کار کشته وب هستید حتما میدونید که ما چقدر تو طراحی وبسایت ها و کلا فرانت اند  از دنیا عقبیم .(اگر هم نمیدونید شک کنید که کارکشته هستید!) یه سری به فضای وب پارسی که بزنید خیلی راحت متوجه سایت هایی که طراحی خیلی دلپسندی ندارن میشین. خلاقیت بین طراح های ایرانی بسیار کمه اکثرا یا خلاقیتی به خرج نمیدن یا اینکه با کپی و اینا کارو هم میارن . دلیلش شاید کمبود دانش توی این زمینه هست , شاید هم اون عده ی با دانش و فرهیخته هستن که برعکس تمام دنیا دارن اطلاعاتشون برای خودشون نگه میدارن و حتما فکر میکنن اون دنیا به دردشون میخوره به هر حال دلیلش هر چی که هست.

یکی از عواملی که میتونه به پیشرف هر کسی توی هر رشته ای کمک کنه الگو برداریه که البته به معنی کپی کردن نیست. شما برای اینکه یک فرانت کار حرفه ای بشید قطعا باید نمونه کار های افراد حرفه ای رو ببینید و توجه کنید اونا چجوری کار میکنن تا یه روز بتونید مثل اونا کد بزنید. شاید یکی از همون دلایل عقب بودن ما توجه نکردن به برترین ها و با دنیا ارتباط نداشتنه.

برای اینکه بتونید جدید ترین و بهترین سایت های طراحی شده توی سراسر دنیا رو ببنید سایت های زیادی هستند که این کارو انجام میدن یعنی جدید ترین طراحی هارو توی وبسایتشون قرار میدن(که احتمالا هم خیلی هاتون با این نوع سایت ها آشنا هستید). قطعا گاهی سر زدن به این نوع وبسایت ها خالی از لطف نیست و میتونه خیلی کمکتون کنه که الگو بگیرین یا اصن از دیگران یاد بگیرین و جرقه ای توی ذهنتون زده شه. با توجه به این که بازدید این سایت ها از طرف کاربرای  ایرانی کم بود تصمیم گرفتم توی اولین پستم این هارو معرفی کنم. لیست این سایت ها زیاده ولی من اینجا چند تا از معتبر و پرطرفدار تریناشونو مینویسن تا استفاده کنین.

Awwwards .1

awwwards

میشه گفت معتبر ترین سایت همین سایته . امید وارم یه روز نمونه کار شما رو توش ببینم!

Csswinner .2

72

یک سایت معتبر دیگه

Cssdesignawards . 3

cssdesignawards

Bestwebsite .4

Cssawds  .5

Thefwa  .6

این چند تا به نظرم بهترین ها هستند اما بقیه هم خوبن:

Dzinemart  .7

Unmatchedstyle  .8

Cssgarden  .9

Flatdsgn .10

امید وارم این معرفی ساده به دردتون خورده باشه.