استفاده از Bower برای بهبود توسعه وردپرس

Bower واقعا برای تیم ها مفید است چون نیازمند های برنامه شما را جمع آورش می کند. به این منظور، آنها را به سادگی می توانید در پروژه خود به روزرسانی کنید. برای پروژه هایی که بطور محلی یا بر روی سرور اجرا می شوند مناسب است. شما همچنین می توانید از Bower برای قرار دادن مخازن شخصی استفاده کنید که بعدها بتوانید در پروژه های دیگر استفاده کنید. در پست قبلی، درباره برخی از ویژگی های Bower توضیح دادم. در این پست می خواهیم درباره مزایای استفاده از Bower و چطور با استفاده از آن توسعه وردپرس را بهبود بخشیم بحث کنیم.

جمع آوری نیازمندی ها بطور خودکار

همانطور که قبلا ذکر شد، Bower واقعا برای تیم ها مفید است چون نیازمند های برنامه شما را جمع آورش می کند. اگر شما پست های قبلی در رابطه با Grunt را خوانده باشید، متوجه می شوید که تقریبا شبیه به هم عمل می کنند. وقتی بسته ای را از طریق Bower نصب می کنید شما bower install package-name را تایپ می کنید، تما کاری که نیاز دارید این است که در آخر save-- را تایپ کنید. این کار باعث می شود بسته در لیست نیازمندی ها در فایل bower.json ذخیره شود. بیایید فرض کنیم می خواهیم Bootstrap را به قالب وردپرس خود اضافه کنیم و از فایل scss. در طول فرایند ساخت استفاده کنید. و مایل هستید که از bootstrap-sass-official در پروژه خود از طریق Bower استفاده کنید.   در زیر مراحل نصب ذکر شده است:

  1. ابزار خط فرمان خود را باز کرده می توانید از CMD یا Git bash استفاده کنید.
  2. به پوشه ریشه پروژه ی خود رفته
  3. دستور bower install bootstrap-sass-official --save را وارد کنید.

install-bower-save اگر همه چیز به درستی نصب شد، شما باید دو چیز را مشاهده کنید، پوشه ی bower_components و bootstrap-sass-official اضافه شده در فایل bower.json. شما می خواهید از تمام بسته های که در کار خود استفاده می کنید را در پروژه خود قرار دهید. وقتی این کار را انجام دهید، همکار یا تیم شما به سادگی می توانند تمام نیازمندی های برنامه شما را نصب کنند. تنها کافی است که آنها bower install را تایپ کنند و تمام پکیج ها دانلود و نصب می شوند. البته که تمام این کار های فقط به استفاده از چارچوب بوت استراپ ختم نمی شود. پکیج های دیگر هم در دسترس که می توانید از آنها استفاده کنید. این کار می تواند مدیریتی را ایجاد کند که نیازمندی های پروژه وردپرس به سادگی مدیریت کنید.

به روز رسانی وابستگی ها

حال شما تمام نیازمندی های برنامه خود را لیست و نصب کرده اید، به روز رسانی این پیکیج ها هم کار بسیار راحت است وقتی آپدیتی یرای آن بسته وجود داشته باشد. تنها کافی است که bower update را تایپ کنید تا ببینید bower چگونه تمام وابستگی های برنامه شما را از فایل bower.json خوانده و بطور خودکار دانلود می کند. کاری که bower برای دانستن اینکه آپدیتی وجود دارد یا نه این است که، به شماره نسخه در فایل bower.json نگاه می کند و بررسی می کند تا ببیند آیا نسخه ی جدید در مخازن GitHub قرار گرفته است! شما می توانید شماره نسخه های Bootstrap Sass relases را از اینجا مشاهده کنید.

ساخت فرآیند

پکیج هایی که شما از طریق bower نصب می کنید تنها نیاز به ساخت و کامپایل دارند، شما لازم نیست که در مخازن خود اضافه کنید. پوشه bower_components تقریبا یک پوشه ی موقتی است، بنابراین پیشنهاد می کنم در فایل gitignore. آن چیزهایی را که نیاز به اضافه کردن ندارید را اضافه کنید. اگر شما یک build server یا راه اندازی مداوم پروژه خود دارید، شاید بخواهید مطمئن شوید که در ابتدا ساخت دستور bower install را اجرا کرده اید. هنگامی که تمام کار ها شما اجرا شدند، شما می توانید پوشه bower_components را خالی بگذارید یا مطمئن شوید که دستور bower update بعد از ساخت اجرا شود. اگر شما از Grunt برای ساخت وظایف خود استفاده می کنید، افزونه ی گرانتی به نام grunt-bower-task وجود دارد گه می تواند یک bower install برای شما اجرا کند.

مخازن خصوصی

شما همچنین می توانید از Bower برای قرار دادن مخازن شخصی خود استفاده کنید، این کار برای استفاده مجدد از کد در پروژه مفید است. فرض کنیم که شما یک boilerplate یا فریم ورک سفارشی در پروژه خود استفاده می کنید. شما می تواند آن را به عنوان مخزن GitHub خود ذخیره کنید، و با استفاده Bower در دیگر پروژه های خود قرار دهید. شما همچنین نیاز دارید که در در Bower ثبت کنید. نگران نباشید، کسی نمی تواند به آنها دسترسی داشته باشد.

خلاصه

در این پست، درباره روش هایی صحبت کردم که به شما در توسعه وردپرس کمک می کند. بر روی ثبت و به روز رسانی نیازمندی های برنامه متمرکز شدیم. و همچنین دیدیم که چگونه می توان مخازن شخصی خود را داشت. در پست بعدی، خواهیم دید که چگونه می توان Bower را برای پروژه بعدی یا موجود خود آماده سازی کرد. و همچنین روش هایی پیشرفته را در پروژه خود را به اشتراک می گذارم.

منابع